50. استعاره هاي تئوري سازمان

  

ديدگاه

استعاره

سازمان به عنوان...

مدير به عنوان...

كلاسيك

ماشين

ماشيني كه مديريت براي تحقق اهدافِ از قبل تعريف شده خود طراحي ]نموده[ و مي سازد.

مهندسي كه ماشين سازماني را طراحي كرده و راه اندازي مي كند.

مدرن

موجود زنده

سيستم زنده اي كه كارويژه هاي ضروري براي بقا (نظير سازگاري با جهاني متخاصم) را انجام مي دهد.

بخشي از يك سيستم انطباقي كه با ديگر اجزاء سيستم وابستگي متقابل دارد.

نمادين- تفسيري

فرهنگ

الگويي از معاني كه به واسطه ي روابط انساني از طريق ارزش هاي مشترك، سنت ها و رسوم خلق و حفظ مي شود.

مصنوعي كه دوست دارد نماد سازمان باشد.

پست مدرن

پرده نقاشي (كولاژ)

تئوري سازمان نوعي اثر هنري است متشكل از قطعات دانش و درك كه براي تشكيل ديدگاهي جديد (كه ريشه در گذشته دارد) كنار هم قرار مي گيرند.

يك نظريه پرداز. نظريه پرداز يك هنرمند است.

  

هچ، ماري جو (1385). تئوري سازمان: مدرن، نمادين و تفسيري پست مدرن. ترجمه حسن دانايي فرد. ج 1. تهران: افكار. ص 92.

  

/ 4 نظر / 110 بازدید
علی عراقی

دوست عزيز ! دست مريزاد! بعد از هر گز چشمم به بلاگی متفاوت و پر مغز روشن شد که مفاهيم تازه ای را پيش مي کشد. اين نويد شکوفايی افقهای نوين انديشه ورزی در کشور ماست. البته من نمی دانم مرادشما از استعاره چيست؟ منظورم اين است که برابرنهاد کدام واژه فلسفی در لاتين است؟ آيا منظورت سمبوليسم است يا چيز ديگر ؟

يه دوست

دوست عزیزم ، با عرض سلام و احترام قصد دارم شما را با گسترده ترین فروشگاه اینترنتی ایران آشنا کنم ... سایت ایرانی که در حال حاضر بزرگترین بانک اطلاعات کتب ایران را دارا می باشد ... ثبت نام شما به صورت رایگان بوده و وجهی بابت عضویت در شبکه در یافت نمی شود و جایگاه شما دایمی می باشد . و نیز می توانید از کارتهای عابر بانک طرح شتاب کشور و کارت اعتباری پارسیان برای خریدهای خود استفاده کنید که همراه با کسب درآمد می باشد . و به میزان فعالیت خود درامدی از 10 تا 50 هزار تومان در روز می توانید بدست آورید... www.iranbin.com برای اگاهی کامل از تمام شرایط و ویژگی های سیستم به وبلاگ ما مراجعه کنید که به صورت شفاف شرح داده شده است . www.iranbine.blogfa.com www.muchmoney2005.blogfa.com فرصت را از دست ندهید. همین الان به جمع دوستان خود در سایت ایران بین بپیوندید. مردان بزرگ اراده می کنند و مردان کوچک آرزو . یا حق

صحرا

سلام آقاي عابدي ممنون از اطلاعتون اتفاقا ۴ شنبه دانشگاه بهشتي بودم و پوستر تبليغاتي كارگاه را ديدم اما متاسفانه وقتي از شرايط كارگاه پرسيدم گفتند كه سخنران به زبان انگليسي حرف مي زند و خب من زبانم آنقدر قوي نيست كه بتونم از كارگاه استفاده كنم! اما درباره وبلاگتان . وبلاگ ارزشمندي داريد. استعاره موضوع مورد علاقه من هست و پايان نامه ليسانسم را در اين حوزه كار كردم. خوشحالم از آشنايي با وبلاگتان و اميدوارم در اين زمينه بتوانم از دانش و اطلاعات شما استفاده كنم. با اجازه لينكتان كردم . موفق باشين

:: يوسف

جناب عراقی عزیر؛ درود بر شما. لطف دارید. استعاره در فلسفه با همان Metaphor هم بیان شده. از آشنایی با شما خوشبختم. سلام بر صحرا؛ خوشحال می شوم بیشتر درباره پایان نامه و سایر فعالیت هایتان در این حوزه بنویسید. سبز باشید.